Kindle Fire Coupon Kindle Fire Coupon 2012 Kindle DX Coupon 2012 Kindle Fire 2 Coupon Amazon Coupon Codes 2012 Kindle DX Coupon PlayStation Vita Coupon kindle touch coupon amazon coupon code kindle touch discount coupon kindle touch coupon 2012 logitech g27 coupon 2012 amazon discount codes
Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

KKK Sözleşmeli Er Temin Başvuruları Başladı

 GENEL BİLGİLER
1. Kara Kuvvetleri Komutanlığının sözleşmeli er ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir. Temin; en az 8 yıllık ilköğretim (ortaokul) veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş/er olarak tamamlamış veya halen silahaltında bulunan adaylar ile 01 Ocak 2013 tarihi itibarıyla terhislerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre KKK01 Ocak 2013 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını (01 Ocak 1988 ve sonrası doğanlar) bitirmemiş olanlar arasından TABLO-1’de belirtilen sınıf ve branşlarda yapılacaktır. (Adaylar; tercihleri ve ehliyet/bonservis vb. ilave yetenekleri de dikkate alınarak idarece uygun görülen sınıfa sınıflandırılabilecek/yerleştirilebilecektir.)

2. Temin faaliyeti, TABLO-2’deki faaliyet takvimine uygun olarak icra edilecektir. Ön başvurular, www.kkk.tsk.tr genel ağ (İnternet) adresinden 01 Ocak – 31 Aralık 2013tarihleri arasında yapılacaktır.

3. 2013 yılı içinde yapılan ön başvurular, adayların aynı yıl içinde seçim aşaması sınavlarına çağrılmasına kadar geçerli olacaktır. (Aday, 2013 yılında yapılacak ilk sınava çağrılmaz ise ön başvurusu, 2013 yılı içerisinde yapılacak müteakip sınavlar için de geçerli olacak ve aday diğer sınavlara çağrılacaktır.) 2013 yılının son sınavına da çağrılmayan adayların, “Şartları taşımaları halinde” 2014 yılında tekrar ön başvuru yapmaları gerekmektedir.

4. Çağrı yapıldığı halde seçim aşaması sınavlarına katılmayan adayların ön başvuru işlemleri sonlandırılacaktır. Bu adayların sınavlara çağrılabilmesi için yeniden ön başvuru yapması gerekecektir. Planlanan tarihteki sınavlara geçerli bir mazereti dolayısıyla katılamayacak olanlar, sınav tarihinden önce K.K.Per.Tem.Mrk.K.lığı (Cebeci/ANKARA)na dilekçe vermek suretiyle (Mazeretlerinin kabul edilmesi durumunda.) müteakip sınavlara planlanabilecektir.

5. Sözleşmeli er ön başvuruları, genel ağ üzerinden başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacaktır.

6. Ön başvuruları uygun olan adayların başvuru kabulleri ile seçim aşaması sınavları; K.K. Personel Temin Merkezi Komutanlığı (Cebeci/ANKARA)nda icra edilecektir. Adayların bu seçim aşaması işlemleri aynı gün içerisinde tamamlanacak ve tüm aşamalarda başarılı olan adaylar asker hastanesine (rapor almak üzere) sevk edilecektir. [Seçim aşaması sınav tarihleri www.kkk.tsk.tr genel ağ adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Ayrıca adayların belirttiği elektronik posta ve cep telefonuna kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılabilecektir. Adaylara, posta ile tebligat yapılmayacaktır.]

One Response to “KKK Sözleşmeli Er Temin Başvuruları Başladı”

  1. 01 Şubat 2013 at 11:15 #

    uzman er olmak isterim yaşım 23 bingölde askerligimi yaptım biyade on bası ıyım biksi nişancı yardımcısıyım

Leave a Comment